All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa pc industrial touch screen ] match 309 Products.
Industrial Grade Touch Screen Monitor , Flat Bezel Industrial Touch Display
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
15inch HMI CNC Automation Industrial Touch Panel PC
| Processor: | Onboard Intel Celeron J1900/4th 6th/7th/8th Gen.Core I3/i5/i7 CPU |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3 4GB/8GB |
| Storage Disk Driver: | 1xMSATA,1XSATA,1XM.2 |
9.7'' 350nits Industrial LCD Panel IPS 1024x768 With Single USB Port
| Housing Material: | Steel Chassis, Flat Surface Optional |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mounting Optional |
10.4 Inch Rugged Full IP67 NEMA 4x Marine Panel PC 1024x768
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
500nits 1024x768 Android Panel PC 12.1" Android Touch Screen Computer
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 Optional |
|---|---|
| Brightness: | 500nits, 1000nits 1500nits Optional |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
9.7" Android Flat Panel PC PCAP Touch Screen RK3399 Octa Core Open Frame
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | RK3288, RK3399 Android 9/10/11 |
HD 13.3" Industrial Grade Touch Screen Monitor Steel Chassis Zero Bezel Design
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Name: | Panel Mount Monitor |
Zero Bezel 49" Pcap Flat Touch Screen Monitor Multi 10 Touch Points IP65 Front
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Feature: | Full HD |
Intel J1900 I3 I5 I7 Embedded 15.6" Industrial Panel PC 250nits
| CPU: | Intel® Core I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Storage Temperature: | -20~70℃ |
| Resolution: | 1366 X 768 Or 1920 X 1080 |
Waterproof IP65 Touch Screen PC Intel Skylake Core 19" Rugged Touch Screen Computer
| CPU: | Intel Skylake Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 19" |

