All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 15 6 lcd flat screen monitor ] match 64 Products.
13.3" Flat Panel LCD Monitor 1920×1080 PCAP Touch Display For Kiosks
| Housing Material: | Aluminum Chassis , Flat Surface, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Flush Rear Mounting, VESA Mounting |
Pcap Flat Panel Touch Screen Computer Monitor 15" Flush Mount IP65 Front Industrial
| Outline Dimensions: | Width: 340mm Height: 264mm Depth: 47.9mm |
|---|---|
| LCD Type: | 15"Active Matrix TFT-LCD |
| N.W: | 3.2KG |
Flat Touch Screen Computer Monitor 8" Pcap - Multi Resistive Touch High Bright Optional
| Native Resolution: | 800x600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Viewing Angle: | 70/70/50/70 |
| Input Signal Connectors: | VGA,DVI,HDMI |
Vandal Proof Industrial Lcd Panel , 17" Pcap Touch Monitor True Flat Aluminum Bezel
| Inch: | 17 |
|---|---|
| Active Area: | 337.92(H) X 270.33(V) Mm |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
IP65 Front Industrial Panel Mount Monitor 10.1" Aluminum Bezel True Flat Surface
| Inch: | 10.1" |
|---|---|
| Resolution: | 1366x768 |
| Contrast Ratio: | 16:9 |
High Brightness Full HD Industrial Panel Mount Monitor 21.5" Flat Bezel IP65 Front
| Inch: | 21.5" |
|---|---|
| Resolution:: | Full HD 1920X1080 |
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
Durable Panel Mount Lcd Monitor 10.4'' Aluminum Bezel True Flat Surface IP65 Front
| Inch: | 10.4" |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
11.6" Touch Monitor PC Aluminum Alloy Intel i5 PCAP Flat Bezel Panel Mount
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 11.6" |
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
11.6'' ” IP65/IP66 Alu-Alloy Monitor with PCAP Touch Solusions TFT High Bright LCD PCAP Touch screen Monitor Screen/Display
| Resolution: | 1920 × 1080 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |

