All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 15 6 lcd flat screen monitor ] match 64 Products.
8” Flat Bezel All In One Tablet PC PCAP Touch HMI POE GPIO Android Panel Bluetooth
| Inch: | 8" |
|---|---|
| CPU: | ARM Quad Core RK3288,Main CPU Frequency:1.8GHz |
| GPU: | Mali-T764 GPU |
Fanless MarineTouch Panel PC Industrial 11.6 Inch 0-100% Brightness Control
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
64G Wall Mounted Flat Touch Panel PC All In One With RFID And Camera
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
Grey Embedded Touch Panel PC 15'' With Thermal Printer QR Reader Integrated Android 6.0
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
Industrial Panel Mount Touch Screen PC 7 Inch Android High Brightness AC100-240V
| CPU: | ARM Android RK3288 1.8GHz |
|---|---|
| Memory: | 2G, Up To 4G |
| Storage: | 8G Up To 32G |
10.1'', 11.6'', 13.3'', 15.6'', 17.3'',21.5'', 24'', 27'', 32'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD Full IP65/66 waterproof Fanless PCAP Touch display
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.1'', 11.6'', 13.3'', 15.6'', 17.3'',21.5'', 24'', 27'', 32'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD Full IP65/66 waterproof Fanless PCAP Touch display
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Open Frame PC Touch Screen Panel Computer With 6×RS232/422/485 2×RJ45 For Automation
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
RS232 17" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor 1024x768
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
350nits Flat Panel LCD Monitor Industrial Touch Screen 10 Inch For Robotics
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits Optional |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC12V Input |

