All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 15 6 lcd flat screen monitor ] match 64 Products.
Flat Panel Industrial Grade Touch Screen Monitor 17“ Capacitive HMI Interface Durable
| Resolution: | 1920x1200 |
|---|---|
| Operating Temperature: | 0-50 C |
| Active Area: | 337.920(H) X 270.336(V) |
High Brightness 15.6inch Marine Screen with IP66/67 Waterproof and Sunlight Readable Design
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 15.6'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |
FHD Industrial Panel Mount Monitor Lcd Panel VESA VGA DVI HDMI Input Sunlight Readable Monitor
| Active Area(mm): | 344.16(H)x 193.59(V) |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
11.6 Inch 1080P Wide Screen Industrial Panel Mount Monitor 50000 Hours MTBF
| Screen Diagonal: | 11.6 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
350nits Small LCD Monitor 12.1 Inch Capacitive Touch Screen Flat Surface
| Housing Material: | Aluminum Chassis , Flat Surface, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Flush Rear Mounting, VESA Mounting |
OEM ODM High Brightness Sunlight Readable LCD Monitor Flat Bezel Panel
| Resolution: | 1820 X 1024 |
|---|---|
| Screen Size: | 15",17",19",15.6" |
| Brightness: | 1000nits,1500nits |
15" high bright flat bezel panel mount touch screen monitor sunlight readable industrial touchscreen
| IP65: | IP65(for Front Panel Only) |
|---|---|
| Cut-Out Dimensions: | 362.6×283mm |
| Aluminum Front Bezel Thickness: | 3mm(6mm, 10mm Optional) |
7 Inch Panel Mount LCD Monitor With Projected Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 7 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1024×600 |
21.5" 250cd/m2 4096×4096 Halo Capacitive Touch Screen 26W
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
55 inch 4K UHD Large Format LCD Monitor Display for advertising display SD card USB port
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Frame |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Desktop Stand |

