All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 17 touch lcd panel pc ] match 73 Products.
17'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless With RFID Reader And Finger Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
17 Inch Waterproof Panel PC Resistive Touch Screen IP65 Front Panel
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
17 Inch IP65 Panel PC Steel Chassis 1280X1024 Panel Mount Panel PC
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Panel Mount, VESA Mounting |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
17 Inch IP67 Panel PC Fanless Modular TPM 2.0 Flat Bezel Capacitive / Resistive Touch
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing |
|---|---|
| Function: | TPM 2.0 |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
17 Inch Waterproof Panel PC Sunlight Readable IP65 Touch Screen PC 1280*1024 Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Feature: | Sunlight Readable |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
17.3inch Rugged IP66 IP65 Panel PC Industrial Grade LCD Monitor
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
250nits 1280x1024 Open Frame Touch PC PCAP All In One Panel PC 17 Inch
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.920(H) X 270.336(V)mm |
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
TFT Display Waterproof Panel PC High Definition 17 Inch IP65 Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis,aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting,panel Mount |
| MTBF: | 50000Hours |
Industrial Touchscreen Interactive Panel PCs / LCD Steel Housing PCAP 17 Inch
| CPU: | Intel® Celeron J1900 2.0GHz Processor |
|---|---|
| Color: | 16.7M |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |
262K IP65 Panel PC Solusions TFT LCD Touch screen Monitor Screen Panel
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |

