All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ advertising stretched lcd screen ] match 36 Products.
DC 24V 48 Inch Stretched Bar LCD Display with DVI/HDMI/TF Card/USB Input Port
| Contrast Ratio: | 3500:1 |
|---|---|
| Input Port: | DVI/HDMI/TF Card/USD |
| LCD Panel: | 48 Digital LCD Panel |
Shelf Edge Lcd Display Digital Advertising Screens Signage Media Player 34"
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Active Area: | 885(H) X 70(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 228 |
Shelf Edge Cob Shelf Display 29.3" Stretched Android Display PCAP
| Single Media Player: | ARM Android Based RK3288(RK3368 Optional) |
|---|---|
| Chipset: MSTAR: | CPU: Quad-Core Cortex-A17 1.8GHz |
| Inch: | 29.3" |
High Precision Stretched Bar LCD Monitor Ultra Wide 19.1'' Energy - Efficient
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
High Performance Stretched Bar LCD Monitor 1366*426 Superior Viewing Angles
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
VESA / Open Frame Stretched Bar LCD Monitor Anti - Vibration 48 Inch Size
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Advertising Display Stretched Bar LCD Monitor 16.3”Shelf Edge Android Media Player
| Size: | 16.3" |
|---|---|
| Active Area: | 410(H) X 61(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 203 |
16.3'' Digital Signage Poster Standalone Android Stretched Bar Shelf Lcd Video Displayer
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Active Area: | 410(H) X 61(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 203 |
47 Inch Shelf Edge LCD Display Bar Stretched Android 8.1 For Retail Stores
| Contrast: | 3000:1 |
|---|---|
| DDR: | 1GByte LPDDR3 Max. 2GByte |
| CPU: | ARM Cortex-A53 Quad Core |
Robust Steel Chassis Housing Digital Signage Displays Stretched Bar LCD 23" Inch
| Contrast: | 3000:1 |
|---|---|
| DDR: | 1GByte LPDDR3 Max. 2GByte |
| CPU: | ARM Cortex-A53 Quad Core |

