All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ advertising stretched lcd screen ] match 36 Products.
88 Inch Stretched Bar LCD Display 3840x1080 Resolution High Contrast For Advertising
| Size: | 88" |
|---|---|
| Touch Screen: | Optional |
| Physical Resolution: | 3840×1080 |
PCAP 38W Shelf LCD Screen 500nits Stretched Bar Lcd Display For Supermarket
| Size: | 25.3" |
|---|---|
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
| Native Resolution: | 576(H)×162(V)MM |
Computer Screen Stretched Monitor Display , 8" Resized Stretched LCD Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
High Resolution Stretched Bar LCD Monitor , Stretched LCD Display Black Shell
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
14.9" resized ultra wide bar type stretched LCD monitor display, anti-shock 15G 15ms duration
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
28 inch resized ultra wide bar type stretched LCD Android PC with anti-vibration 5Hz-500Hz / 1Grms/3
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
38 inch ultra wide bar type 1000nits stretched LCD monitor display for bus train subway signpost
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
14.9" Stretched Lcd Display Hdmi Inputs All Steel Construction Network Media Player
| Size: | 14.4" |
|---|---|
| Active Area: | 337.9(H)×140(V) Mm |
| Resolution: | 1280 X 530 |
500nits Stretched Bar Lcd Display PCAP 38W Shelf LCD Screen For Supermarket
| Size: | 25.3" |
|---|---|
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
| Native Resolution: | 576(H)×162(V)MM |
Shelf Edge Stretched Bar Lcd Android 27.6" Advertising Digital Signage 500 Nits
| Active Area: | 699(H) X 54(V) |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920x150 |
| Brightness: | 500 Nits |

