All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one computer monitor ] match 252 Products.
IP65 Panel Rugged Industrial PC Computers Waterproof Connector 15.6" IR Touch Screen
| TFT Panel: | 15.6 Inch 1920*1080 1000nits Or 1500nits |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, HDMI Cable, Power Cable |
| Housing Type: | Aluminum Housing, Stainless Steel Optional |
All-Aluminum Fanless Box PC Touch Monitor Industrial Embedded Box Computers Intel Elkhart Lake J6412/J641
| Humidity: | 0~90% Air Humidity, No Condensation |
|---|---|
| Hard Disk Rack: | X M.2 2280 NVME 1 X 2.5 Inch HDD/SSD 1 X MSATA |
| Storage Temperature: | -30℃ To +70℃ |
21.5inch Flat Bezel Sunlight Readable LCD Monitor For Industries
| Screen Size: | 21.5'' |
|---|---|
| LCD Type: | 21.5"Active Matrix TFT-LCD |
| Warranty: | 1 Year For TFT Panels; 2 Years For Others. |
250nits 1024x768 8"-21.5" Industrial Panel Mount Monitor
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
RS232 17" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor 1024x768
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
12.1" 1500nits high bright outdoor robust stainless steel full IP66/IP67 waterproof touch Panel PC computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
21.5'' Sunlight Readable Lcd Display Touch Screen 1000-1500nits 50000 Hours Lifetime
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver/Black |
| Housing Type: | VESA Mount |
10.4 Inch IP65 Industrial Panel Mount Monitor 300nits With Aluminum Front Bezel
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
12.1'' Industrial Touch Monitor 800*600 Resolution 50000 Hours' Lifetime
| Name: | Industrial Grade LCD Panel |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
IP65 Front Industrial Panel Mount Monitor 10.1" Aluminum Bezel True Flat Surface
| Inch: | 10.1" |
|---|---|
| Resolution: | 1366x768 |
| Contrast Ratio: | 16:9 |

