All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one computer monitor ] match 252 Products.
Flush Mount Pcap Industrial Touch Screen Monitor True Flat Vandal Proof 10-21.5"
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
|---|---|
| 24/7/365 Use: | Supported |
| Viewing Angle: | 80/80/60/70 |
Slim 8" Touch Screen Waterproof Lcd Monitor Multi 10 Touch Points Aluminum Alloy Casing
| Application: | Indoor |
|---|---|
| MTBF: | 50000 Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
1024×768 XGA Industrial Panel Mount Monitor Display Optical Bonding 8 Inch
| Size: | 8" |
|---|---|
| Resolution: | 1024×768 |
| Brightness: | 450nits |
FHD Industrial Touch Screen Monitor , 21.5" Industrial TFT Lcd Panel Display
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Outline Dimension: | Width: 527mm Height: 325mm Depth: 43mm |
| Packing Dimension: | 560(W) × 430(H)×140(D)mm |
17.3 Inch 1920x1080 Industrial Touch Screen Monitor 300nits For Pc
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
|---|---|
| Brightness: | 300nits |
| Input: | VGA, DVI, HDMI Inputs |
Projected Capacitive Panel Mount Touch Screen Monitor Full HD 1080P 11.6" VESA Mount Integrated PC Optional
| Resolution: | 1920X1080 |
|---|---|
| Operating Temperature: | 0-50 C |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H)mm |
FHD Wide Screen Capacitive PCAP Panel Mount Lcd Monitor Display 11.6 Inch Raspberry Pi
| Size: | 11.6" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
Small Industrial Touch Screen Monitor Flush Mount 7 Inch USB B Type Interface
| Model: | ITD07OFT5Y1 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 182.5mm Height: 129.5mm Depth: 32.8mm |
| Weight(N.W/G.W): | 0.64kg |
43" Pure Flat LCD Industrial Touch Screen Monitor IP65 NEMA 4 Capacitive Touch Screen
| Input: | VGA/HDMI/DVI |
|---|---|
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
| Touch Interface: | USB/RS232 |
Slim Frame Flat 8" Capacitive Industrial Touch Screen Monitor Wide Viewing Angle
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Operating Temperature: | 0-50 C |
| Active Area: | 163(W) X 122.5(H) Mm |

