All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one computer monitor ] match 252 Products.
Sunlight Readable Outdoor LCD Display All In One Pc Monitor 55 Inch 1500 Nits Brightness
| MTBF: | 50000Hours |
|---|---|
| Operating Temperature: | -20~55°C(Fan-Cooling); -40~55°C (Air Condition Built-in) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
7 Inch Waterproof Touch Screen Computer Monitor PCAP Auto Dimming 1000 Nits WIFI BT
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
Multi Touch Display Industrial Panel Mount Monitor 1920*1080 13.3 Inch LED Backlight
| Screen Diagonal: | 13.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
32" Industrie PC Touchscreen Ip65 Touch Panel Computer With LED Backlight
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 698.4(H)×392.9(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 32" |
Industrial PCAP HMI Touch Panel PC Computer 32" WIFI Intel I5 7200U 2.5GHz AC110-240V
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 698.4(H)×392.9(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 32" |
8 Watt 7 Inch Industrial Panel PC Touch Screen Flat Surface Capacitive For Kios
| Resolution: | 1024X600 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃,-20~70℃ Optional |
| Backlight: | LED Back-light With 50000hours |
Rugged Industrial Touch Screen Monitor Computers Display Solutions
| Resolution: | 1920 X 1200 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
25W Ultra Wide Stretched Bar LCD Monitor Computers Display Solutions
| Screen Size: | 28.5'' |
|---|---|
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
| Warranty: | 2 Years |
ITD IP65/55/67 Embedded Industrial PC Rugged LED Touch Monitor Solutions Waterproof Box Android PC
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm, suitable for international shipping |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
| Supply Ability: | 10000 PCS Per Month |
Waterproof Rugged Industrial Box PC LED Touch Monitor Solutions Embedded Box Computers
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |

