All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one pc monitor ] match 412 Products.
Professional Industrial LCD Monitor Touchscreen With Viewing Angles
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
| MTBF: | 50000Hours |
1920*1080 Industrial Touch Panel , Industrial Grade Touch Screen Monitor 27 Inch
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Full HD 43 Inch Industrial Computer Monitor , Touch LCD Monitor With VGA / DVI / HDMI Input
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Fully Integrated 11.6 Inch Industrial Touch Screen Monitor 1920×1080 Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Performance Flat Touch Screen Monitor , Industrial Touch Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Industrial Touch Panel Computer |
5000cd/m2 55" IPS Sunlight Readable LCD Monitor Wall Mounted Lcd Display 240W
| Screen Diagonal: | 55" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
3000nits 1920x1080 Ceiling Advertising LCD Monitor Hanging Lcd Window Display FCC
| Application: | Indoor,window,store,hotel,bank,hospital |
|---|---|
| Panel Size: | 43/49/55/65 Inch |
| Panel Brand: | LG,AUO,BOE |
IP69K Rugged Panel PC Pharmacy capacitive touch screen monitors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
13.3" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor Android Windows Panel PC
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 336.4mm Height: 214mm Depth: 30.8mm |
| Weight: | 2.3Kg / 4Kg (Approx.) |
15" zero-bezel PCAP multi touch LCD monitor display vandal proof, G+G, IP65 front, low power
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |

