All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ fanless embedded pc ] match 81 Products.
Aluminum Case MINI PC Box Intel J1900 Quad Core 2.0GHZ Barebone 7 COM 2 Lan Fanless Barebone IPC HTPC POS Computer
| CPU: | Intel Bay Trail J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| OS Support: | Windows /7/8/10, WES 7/10, Linux |
| Chipset: | Intel® SoC |
All-Aluminum Fanless Box PC LED Touch Monitor Industrial Box PC Embedded Box Computers
| Processor: | Intel Core I5/i7 8/9/10th Ger H Series CPU |
|---|---|
| System Memory: | DDR4 SODIMM X2, Up To 32GB |
| Storage Temperature: | -30℃ To +70℃ |
Fanless MarineTouch Panel PC Industrial 11.6 Inch 0-100% Brightness Control
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
15" Robust flat bezel PCAP touch panel mounted PC IP65 front, embedded mount, 10 touch points, anti-vandalism,
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Embedded Mounting 17inch Pc Panel Touch Screen Die Casting For Automation
| Native Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits/1500nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5/i7 4th~11th Gen. |
zero bezel true flat surface 8" industrial touch panel PC
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Fanless Rugged Panel PC 15 inch Fully Sealed Touch Computer
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
Embedded RK3288 Android Fanless PC Box Aluminum Alloy Enclosure
| Processor: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz |
|---|---|
| Chipset: | RK3288 (RK3566, RK3399 Optional) |
| Memory: | 2GB,4GB |

