All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ flat bezel panel mount lcd monitor ] match 132 Products.
TFT Industrial All In One PC Touch Screen 7'' Linux Fanless Intel J1900/Z8350
| CPU: | Intel J1900 Quad Core 2.0Ghz, Intel Z8350 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 64G SSD Max. 1TB |
Zero Bezel 49" Pcap Flat Touch Screen Monitor Multi 10 Touch Points IP65 Front
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Feature: | Full HD |
8'' Embedded Industrial LCD Rugged Monitor HD All In One Fanless Touchscreen PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.1" cheap price smart design zero bezel industrial PC with pcap touchscreen
| Screen Diagonal: | 10.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1280×800 |
Professional 17" Touch Panel PC 250 Nits With Aluminum Bezel Flat Surface
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
21.5" 250cd/m2 4096×4096 Halo Capacitive Touch Screen 26W
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
10.1'' Flush Mount PCAP Touch Industrial LCD Touch Screen Monitor Panel Computers Display
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Steel IPS 40W 250nits 24" LED Lights Bar Monitor
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 24" |
55 Inch Industrial Capacitive USB Touch Screen Open Frame Touch Monitor For Interactive Touch Screen Kiosk
| Model: | ITD55OFT5K1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front |
| Resolution: | 1920x1080/4K |
Interactive LCD Display 24" Touch Screen TV with High Resolution and VESA Rear Mount
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |

