All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ flat bezel panel mount lcd monitor ] match 132 Products.
RS232 17" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor 1024x768
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
Widescreen 17.3" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor Industrial Panel IP65 Ultra Slim
| Cut-Out Dimensions: | 276.5×191.7mm |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
21.5inch Flat Bezel Sunlight Readable LCD Monitor For Industries
| Screen Size: | 21.5'' |
|---|---|
| LCD Type: | 21.5"Active Matrix TFT-LCD |
| Warranty: | 1 Year For TFT Panels; 2 Years For Others. |
Durable Panel Mount Lcd Monitor 10.4'' Aluminum Bezel True Flat Surface IP65 Front
| Inch: | 10.4" |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
FHD Industrial Panel Mount Monitor Lcd Panel VESA VGA DVI HDMI Input Sunlight Readable Monitor
| Active Area(mm): | 344.16(H)x 193.59(V) |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
Flat Bezel Panel Mount Sun Readable Lcd Display , 19 Inch Open Frame Monitor
| Screen Diagonal: | 19 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 408.32(H) ×255.2(V)mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
High Reliability 19 Inch Industrial Panel Mount Monitor Scratch Resistant Steel Chassis
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| MTBF: | 50000Hours |
12.1” Panel Mount LCD Monitor High Brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 12.1 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 246.0(H) ×184.5(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
17 Inch Industrial Panel Mount Monitor Pcap Touch Flat Screen Long Life Cycle
| Screen Diagonal: | 17 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |
High Brightness Full HD Industrial Panel Mount Monitor 21.5" Flat Bezel IP65 Front
| Inch: | 21.5" |
|---|---|
| Resolution:: | Full HD 1920X1080 |
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |

