All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ flat bezel panel mount lcd monitor ] match 132 Products.
Professional 65 Inches Industrial Panel Mount Monitor Zero Bezel With Steel Chassis
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
15"XGA industrial touchscreen LCD panel mount panel PC computer IP65 Front
| Housing Material: | Rugged Aluminum Front Bezel, Steel Back Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel Mount With Clamps |
350nits Flat Panel LCD Monitor Industrial Touch Screen 10 Inch For Robotics
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits Optional |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC12V Input |
64G Wall Mounted Flat Touch Panel PC All In One With RFID And Camera
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
Industrial Panel Mount Touch Screen PC 7 Inch Android High Brightness AC100-240V
| CPU: | ARM Android RK3288 1.8GHz |
|---|---|
| Memory: | 2G, Up To 4G |
| Storage: | 8G Up To 32G |
Widescreen All In One Industrial PC Touch 11.6” Zero Bezel Panel PC With 10 Touch Points
| Model Name: | ITD11PPCT5K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
Flat Surace Panel Mount Touch Screen PC 21.5 Inch 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| 24/7/365 Use: | Supported |
IP65 Front 86" Industrial Panel Mount Monitor Flat Surface 410 Nits Brightness
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Resolution: | 3840x 2160 |
Aluminum Alloy Pure Flat Bezel IP65 Front Resistive Pcap Touch Industrial PC Panel Mounted PC
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits,1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
7'' Embedded Industrial LCD Monitor Rugged HD All In One Fanless Touchscreen PCs PCAP
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

