All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ flat bezel panel mount lcd monitor ] match 132 Products.
11.6 Inch 1080P Wide Screen Industrial Panel Mount Monitor 50000 Hours MTBF
| Screen Diagonal: | 11.6 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
USB / RS232 Port Rugged Panel Mount Touch Screen Monitor 19" VGA/DVI/HDMI Input
| Inch: | 19 |
|---|---|
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
High Bright Sunlight Readable LCD Monitor True Flat Bezel Panel Mounted 15" Size
| Bluetooth: | Optional |
|---|---|
| Size: | 15 Inch |
| Active Area: | 304.12(H)x 228.09(V |
Rugged Industrial Panel Mount Monitor Multi Touch Display Panel Waterproof IP65 Front
| Inch: | 15 |
|---|---|
| Active Area: | 304.12(H)x 228.09(V) Mm |
| Native Resolution: | 1024x768 |
Flat Panel High Resolution LCD Monitor Indoor / Outdoor For Advertising
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
15" Rugged Industrial Grade Lcd Monitors , Panel Mount Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Industrial Lcd Panel |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
IP65 Front Industrial Panel Mount Monitor 10.1" Aluminum Bezel True Flat Surface
| Inch: | 10.1" |
|---|---|
| Resolution: | 1366x768 |
| Contrast Ratio: | 16:9 |
Full HD Rugged Lcd Monitor , 11.6" Industrial Flat Screen Monitor VESA Wall Mount Optional
| Inch: | 10.4" |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
11.6" Touch Monitor PC Aluminum Alloy Intel i5 PCAP Flat Bezel Panel Mount
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 11.6" |
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
Zero Bezel Sunlight Readable Monitor Alluminum Alloy 15" Capacitive Resistive Touch Screen
| Inch: | 15 |
|---|---|
| Resolution: | 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 362.6×283mm |

