All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ flat bezel panel mount lcd monitor ] match 132 Products.
IP65 Waterproof Touch Screen Monitor , 17 Panel Mount Monitor Steel Chassis
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
High Resolution Industrial Panel Mount Monitor 21.5 Inch VGA / HDMI / DVI Connectors
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
15" high bright flat bezel panel mount touch screen monitor sunlight readable industrial touchscreen
| IP65: | IP65(for Front Panel Only) |
|---|---|
| Cut-Out Dimensions: | 362.6×283mm |
| Aluminum Front Bezel Thickness: | 3mm(6mm, 10mm Optional) |
250nits 1024x768 8"-21.5" Industrial Panel Mount Monitor
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
High Precision Industrial Panel Mount Monitor 8.4 Inch 800*600 Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Rugged Lcd Monitor |
1000 Nits Sunlight Readable LCD Monitor , Daylight Readable Display
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
IP65 Sunlight Readable LCD Monitor DC 12V 15 Inches With Green LED Indicator
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1024x768 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
Full HD Industrial Panel PC Touch Screen 1920×1080 Panel Mount Housing Type
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 293.76(H)×165.24(V) Mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Rugged Sunlight Readable LCD Monitor Multi Touch Display Panel Mounted High Bright 17 Inch
| Size: | 17 Inch |
|---|---|
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
| Active Area: | 337.92(H) X 270.33(V) Mm |
15" Robust flat bezel PCAP touch panel mounted PC IP65 front, embedded mount, 10 touch points, anti-vandalism,
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

