All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ flat bezel panel mount lcd monitor ] match 132 Products.
15.6" industrial panel mount multi touch screen monitor display IP65 front FHD 1080p anti-vandalism
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
12.1" Daylight Readable Lcd Monitor , Sunlight Readable Display View Angels
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
Professional 21" Sunlight Readable LCD Monitor 20W 1920x1080 Resolution
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
Vandal Proof Touch Screen Computer Monitor Display 43 Inch For Industrial
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Zero Bezel Industrial Touch Screen Monitor , High Definition 55 Inch Lcd Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
PCAP Touch Panel PC 15 Inch Computer Intel I3/I5/I7 With RFID Reader / Face Recognition
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Embedded Touch Panel PC 7'' Windows 10 CE Linux Android 1024 X 600 Resolution
| CPU: | Intel Celeron J1900 2.0GHz |
|---|---|
| Memory: | 4G Up To 8G |
| Storage: | 64G SSD Up To 512GB |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
15" industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |

