All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial hmi touch panel pc ] match 245 Products.
10.4'' PCAP Touch Panel PC , Rugged Industrial All In One PC DC 12V Touchscreen Interface
| Inch: | 10.4 |
|---|---|
| CPU: | Intel Celeron J1900 ,Intel Core I3/i5 |
| Memory: | 2GB(Max. 16GB) |
15" Industrial HMI Touch Panel PC for CNC Machine Control System Wide DC Support
| Resolution: | 1024*768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| CPU X86 Solution: | Intel Celeron J1900/J4125/J6412 2.0GHz |
zero bezel true flat surface 8" industrial touch panel PC
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
32" Multi Touch Panel PC Full HD HMI Comfort Panel PC With NFC RFID Reader
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Brightness: | 400 Nits |
| Viewing Angle(Typical): | 178(H)/178(V) |
Panel Mount DC12V HMI 21.5inch Widescreen TFT LCD Touch Display Rugged Panel PC
| Material: | Metal Aluminum |
|---|---|
| Brightness: | 250cd/m2 |
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,Android |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
42” bezel free capacitive Touch Panel PC industrial computer
| Screen Diagonal: | 43" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 930.24(H) ×523.26(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
true flat touch panel PC capacitive touchscreen industrial 17" all in one PC
| Model Name: | ITD17PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 17" |
Industrial All In One Touch Panel PC 11.6 Inch Android Windows Rugged Tablet
| Model Name: | ITD11PPCT5K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |

