All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial hmi touch panel pc ] match 245 Products.
Widescreen 10.1" Touch Panel PC All In One Intel X86 Windows Android
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
High Resolution Multi Touch Panel PC , Industrial All In One PC 12.1” 33.9W Power
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V)mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
Widescreen 10.1" Touch Panel PC / Computer DC 12V With TFT LCD Display
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
64G Wall Mounted Flat Touch Panel PC All In One With RFID And Camera
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
Durable 15" Industrial Touch Panel PC All In One AIO X86 Steel Chassis Housing Material
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
| MTBF: | 50000Hours |
OEM Industrial HMI LCD Touch Screen Computer mini All In One PC
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 10 working days |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
LED Backlight Touch Panel PC , 15” Flat Bezel All In One Multi Touch Screen Android HMI
| Deliver Rich Media Including: | Multiple Video And Audio Formats, RSS Feeds And Image Slide Shows |
|---|---|
| Size: | 15" |
| Contrast Ratio: | 700:1 |
Professional 17" Touch Panel PC 250 Nits With Aluminum Bezel Flat Surface
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Embedded Touch Panel PC 7'' Windows 10 CE Linux Android 1024 X 600 Resolution
| CPU: | Intel Celeron J1900 2.0GHz |
|---|---|
| Memory: | 4G Up To 8G |
| Storage: | 64G SSD Up To 512GB |

