All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial hmi touch panel pc ] match 250 Products.
Industrial Panel Mount Touch Screen PC 7 Inch Android High Brightness AC100-240V
| CPU: | ARM Android RK3288 1.8GHz |
|---|---|
| Memory: | 2G, Up To 4G |
| Storage: | 8G Up To 32G |
55" All In One Smart Industrial Touch Screen Computer Panel PC Android Windows System
| IP Rating: | IP65 Front |
|---|---|
| Touch: | Pcap 10 Independent Touch Points |
| Certification: | CE, FCC, RoHS Compliance |
Industrial Touch Screen Computer Android OS Windows Panel PC DC 12V
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 152.4(H)×91.44(V) Mm |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Indoor / Outdoor Panel PC Touchscreen 15” 30 Watt With 10-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 304.13(H)×228.10(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 15" |
NFC Card Reader Industrial Panel Pc Touch Screen For Self Service Kiosk
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
Android AIO RFID Fingerprint Reader Panel PC Touchscreen Multi Mounting Methods
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
RK3399 Open Frame Panel PC Android 11 With GPS 4G Module Bluetooth
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
19 Inch CPU i3 Stainless Steel Panel PC for Food Production and Packaging Automation
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch,resistive Touch |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,J6412,i3,i5,i7, |
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
15"XGA industrial touchscreen LCD panel mount panel PC computer IP65 Front
| Housing Material: | Rugged Aluminum Front Bezel, Steel Back Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel Mount With Clamps |
15" Robust flat bezel PCAP touch panel mounted PC IP65 front, embedded mount, 10 touch points, anti-vandalism,
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

