All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial hmi touch panel pc ] match 250 Products.
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
IP69K Waterproof 13.3" HMI Panel PC Stainless Steel M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 5th Gen. ~10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 13.3" |
HMI PCAP Touch Industrial Panel PC Touch Screen 17" With NFC RFID IC Card Readers
| Model Name: | ITD17PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1280X1024 |
| Active Area: | 337.92(W) × 270.336(H)mm |
WIFI Ethernet 25W 250nits 15.6" 1024x768 Industrial Panel PC
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1024x768 |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
IP69K Waterproof Stainless Steel Panel PC Rugged HMI For Automation Food Industry
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
Aluminum Alloy Rugged Panel PC Industrial Panel Computer Waterproof Dustproof IP68
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
12.1 Inch PCAP/PCT Touch Panel Computer Windows 7/10 PC With Thermal Printer And Proximity Reader
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB |
| Storage: | 64G SSD |
7'' 1024x600 Wall Mount Touch Screen PC ID Recognition For Library
| CPU: | ARM Cortex RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 8G |
10.1" Widescreen Industrial Panel PC Touch Screen Android Android RK3288 CPU
| Screen: | 10.1 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x800 |
| CPU: | Android RK3288 |
Android 7.0 20W 10.4" 1000nits Touch Panel Fanless PC SCADA
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |

