All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial hmi touch panel pc ] match 250 Products.
1280X1024 SS Rugged Industrial Panel PC 45W Resistive Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
DC12V 19in Industrial Android Panel PC Fully Enclosed Dustproof SATA
| Input Voltage: | DC12V 2.0 |
|---|---|
| Operation/Power Saving: | 30-50W |
| Mounting: | VESA Mount |
RK3368 10 Inch Panel PC Android Industrial Tablet With RFID Fully Integrated
| Native Resolution: | 1920 X 1200, 1280 X 800 Optional |
|---|---|
| Applications: | Access Control |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
Flat Surace Panel Mount Touch Screen PC 21.5 Inch 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| 24/7/365 Use: | Supported |
Aluminum Frame Android Industrial Panel PC 7 Inch Capacitive Touch Screen PoE Optional
| Native Resolution/Brightness: | 1024 X 600, 500nits |
|---|---|
| Applications: | Digital Signage, Automation, Security, Robots |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
Full Waterproof IP65 IP66 Touch Screen Panel PC ARM Quad Core
| Products Status: | Stock |
|---|---|
| Cpu: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
| Resolution: | 1280*800 |
Flat Panel 19" Industrial Panel PC , Capacitive Touch Rugged All In One PC Fanless Wall Mounted
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
10.4 Inch Rugged Full IP67 NEMA 4x Marine Panel PC 1024x768
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
Industrial Touchscreen Android Tablet 8 Inch PoE Panel PC For Automation
| Native Resolution/Brightness: | 1024 X 768, 1280x 800 OPTIONAL 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |

