All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial hmi touch panel pc ] match 250 Products.
Vehicle Industrial All In One PC Touch Screen With Freescale Canbus GPIO 3G 4G GSM
| CPU: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 4G |
13.3" RFID Card Reader Industrial Panel Mounted Touch Screen Pc Stainless DC 12V
| Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Size: | 13.3" |
| Active Area: | 293.42(H)x 164.97(V)mm |
CE FCC RoHS Rugged IP66 IP65 Panel PC High Brightness 1000cd/㎡
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Brightness/ Contrast: | 1000cd/㎡/1400:1 |
| Compliance: | CE, FCC, RoHS |
HMI PCAP/PCT Touch Monitor PC All In One 15 Inch Intel J1900 With Round Corners
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
15'' Embedded LCD Rugged HD All In One Fanless Resistive Panel Pc Touchscreen J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Customized Panel PC 19 Inch HMI Button Controller Self Locking Reset Buttons For CNC PLC Equipment
| CPU: | Intel Core I7 |
|---|---|
| Size: | 19-inch |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
9.7" Android Flat Panel PC PCAP Touch Screen RK3399 Octa Core Open Frame
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | RK3288, RK3399 Android 9/10/11 |
15 inch Touch Panel Computer built-in NFC/RFID/Camera WIFI finger printer
| Resolution: | 1024*768 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | ITD15PPCT5X*1-RFID/NFC |
| Brightness: | 250 Cd/m2 |
15" Pure Flat Stainless Steel Industrial Touch Screen PC Resistive Capacitive HMI Linux
| Deliver Rich Media Including: | Multiple Video And Audio Formats, RSS Feeds And Image Slide Shows |
|---|---|
| Size: | 15" |
| Contrast Ratio: | 700:1 |
Intel J1900 I3 I5 I7 Embedded 15.6" Industrial Panel PC 250nits
| CPU: | Intel® Core I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Storage Temperature: | -20~70℃ |
| Resolution: | 1366 X 768 Or 1920 X 1080 |

