All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial hmi touch panel pc ] match 250 Products.
Computer Windows Linux Rugged Panel PC IP65 IP67 Waterproof Touch Screen High Brightness
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
15" IP69K waterproof stainless steel 316L yoke mount pcap touch panel PC industrial AIO
| CPU: | RK3399/3568/3588,Intel J1900,6412,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Touch: | PCAP, Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
| Mount: | VESA Mount, Yoke Mount |
DC 12V 1024×768 All In One Industrie PC Touch Rugged Metal Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 210.4(H)×157.8(V)mm |
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |
High Performance Flat Touch Screen Monitor , Industrial Touch Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Industrial Touch Panel Computer |
10.1" cheap price smart design zero bezel industrial PC with pcap touchscreen
| Screen Diagonal: | 10.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1280×800 |
12.1" 1500nits high bright outdoor robust stainless steel full IP66/IP67 waterproof touch Panel PC computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
IP65 Rugged Panel PC 65 Inch Rugged 316 Stainless Steel HDMI Input For Food Industry
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Waterproof Industrial Rugged Panel PC Open Platform RFID 125KHz J1900 Quad Core Processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
Stainless Steel 43 55 Inch IP65 Capacitive Touch Screen PC
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 43"55" Max. 65" |
10.1” Touch Android Tablet PCAP Zero Bezel Touch LCD Panel PC All In One with Halo LED light strip
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

