All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ industrial hmi touch panel pc ] match 250 Products.
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
Aluminum Alloy Pure Flat Bezel IP65 Front Resistive Pcap Touch Industrial PC Panel Mounted PC
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits,1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
Zero Bezel AIO 1024x768 15in All In One Touch PC For Kiosk
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1024x768 |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
Heavy Duty Rugged Industrial PC Stainless Steel 27" Computer Intel J1900 8G RAM 120G SSD
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
Waterproof Industrial Panel Pcs
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
ip65 panel pc 21.5 inch stainless steel 304 for food industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" 250nits, 1000nits 1500nits Optional |
NFC Fingerprint Android Tablet PC 350cd/M2 RK3288 For Access Control
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | RK3288, RK3399 |
18.5in Industrial Android Tablet 1000nits 1920×1080 RFID NFC
| Native Resolution: | 1920×1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits, 1500nits Optional |
| Processor: | ARM RK3288, RK3399 Android 9/10/11,Ubuntu |
10.1 Inch POE Mini Computer VESA Wall Embedded RJ45 350nits
| CPU: | ARM Quad Core RK3288 RK3368 RK3399 |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Input/Output: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 6× USB;1 × RJ45 LAN;1 × DC 12V Ethernet 10/100/1000M; |
21 Inch Industrial Panel Mount PC 1000cd/M2 ARM Based Linux Touch Computer
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080, 1000cd/㎡, 1500cd/㎡ Optional |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |

