All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 industrial lcd touch screen monitor ] match 285 Products.
IP65 Front Panel Industrial Touch Screen Monitor 19'' Flush Mount Pcap 100-240 VAC
| LCD Type: | 19"Active Matrix TFT-LCD |
|---|---|
| IP: | IP65(for Front Panel Only) |
| Weight: | 5.5kg |
65 Inch Open Frame LCD Monitor 1080P 400nits Brightness CE FCC Approved
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
HMI Interface Industrial Touch Screen Monitor IP65 Vandalproof Front 300 Nits Brightness
| Resolution: | 1920X1080/1366X768 |
|---|---|
| Operating Temperature: | 0-50 C |
| Active Area: | 246.0(H) X 184.5(V) Mm |
15.6'' 1000nits Full IP66 Industrial Grade Monitor Rugged Enclosure With Resistive Touch
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
8 Watt 7 Inch Industrial Panel PC Touch Screen Flat Surface Capacitive For Kios
| Resolution: | 1024X600 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃,-20~70℃ Optional |
| Backlight: | LED Back-light With 50000hours |
Heavy Duty Rugged LCD Monitor Stainless Steel Waterproof Touch Screen IP66 IP67
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver/Black |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
Pcap Flat Panel Touch Screen Computer Monitor 15" Flush Mount IP65 Front Industrial
| Outline Dimensions: | Width: 340mm Height: 264mm Depth: 47.9mm |
|---|---|
| LCD Type: | 15"Active Matrix TFT-LCD |
| N.W: | 3.2KG |
24 Inch Lcd Monitor Industrial Grade Capacitive Multi Touch Screen
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust, VESA Mounting |
|---|---|
| Brightness: | 300cd/㎡ |
| I/O: | VGA, HDMI Inputs, USB Port, DC Input |
15" high bright flat bezel panel mount touch screen monitor sunlight readable industrial touchscreen
| IP65: | IP65(for Front Panel Only) |
|---|---|
| Cut-Out Dimensions: | 362.6×283mm |
| Aluminum Front Bezel Thickness: | 3mm(6mm, 10mm Optional) |
Steel IPS 40W 250nits 24" LED Lights Bar Monitor
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 24" |

