All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 industrial lcd touch screen monitor ] match 285 Products.
Industrial Resistive Capacitive HMI Touch Panel PC Button Integrated
| CPU: | Intel Celeron, Core |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Casing |
| Screen Diagonal: | 15" |
21.5'' Sunlight Readable Lcd Display Touch Screen 1000-1500nits 50000 Hours Lifetime
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver/Black |
| Housing Type: | VESA Mount |
Waterproof Sunlight Readable LCD Monitor Stainless Steel 1000 Nits 27 Inch Touch Screen
| Touch Type: | PCAP, IR |
|---|---|
| Waterproof Connector: | HDMI Input, USB Port, AC100-240V Input |
| Housing Type: | Stainless Steel Or Aluminum Alloy |
7 Inch Panel Mount LCD Monitor With Projected Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 7 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1024×600 |
17 Inch Panel Mount Touch Screen PC LCD Monitor Anti Shock Control Knob On Front Panel
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1280 X 1024 |
8" Industrial Touch Screen Computer 800*600 Resolution Long Lasting Cycle
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Vandal Proof Touch Screen Computer Monitor Display 43 Inch For Industrial
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
24" Sunlight Readable LCD Monitor IP65 / IP66 Sealed With PCAP Touch Screen
| Size: | 24" |
|---|---|
| Active Area: | 527.04(H) X 296.46(V)mm |
| Optional: | IR Touch, AR/AG Protective Glass |
Zero Bezel Sunlight Readable Monitor Alluminum Alloy 15" Capacitive Resistive Touch Screen
| Inch: | 15 |
|---|---|
| Resolution: | 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 362.6×283mm |
9.7 Inch Touch Screen Industrial Grade LCD Monitors VGA HDMI Inputs IP65
| Screen Diagonal: | 9.7 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1024×768 |

