All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 industrial lcd touch screen monitor ] match 288 Products.
Waterproof Lcd Monitor / Waterproof Touchscreen Monitor 10-90% Humidity
| MTBF: | 50000Hours |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
FHD Industrial Panel Mount Monitor Lcd Panel VESA VGA DVI HDMI Input Sunlight Readable Monitor
| Active Area(mm): | 344.16(H)x 193.59(V) |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
1024×768 XGA Industrial Panel Mount Monitor Display Optical Bonding 8 Inch
| Size: | 8" |
|---|---|
| Resolution: | 1024×768 |
| Brightness: | 450nits |
VESA Mount Rugged LCD Monitor Daylight Readable With Resistive / PCAP Touch
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver/Black |
| Housing Type: | VESA Mount |
Widescreen 17.3" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor Industrial Panel IP65 Ultra Slim
| Cut-Out Dimensions: | 276.5×191.7mm |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
IP65 PCAP 25W 18.5" VGA Zero Bezel Touch Monitor
| Resolution: | 1366x768 |
|---|---|
| Weight(N.W/G.W): | 4.95Kg / 6.9Kg (Approx.) |
| Packing Dimension: | 500(W) ×440(H)×140(D)mm |
IP65 Front 86" Industrial Panel Mount Monitor Flat Surface 410 Nits Brightness
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Resolution: | 3840x 2160 |
13.3" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor Android Windows Panel PC
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 336.4mm Height: 214mm Depth: 30.8mm |
| Weight: | 2.3Kg / 4Kg (Approx.) |
Outdoor Sunlight Readable LCD Monitor 10.4” With Stainless Steel Industrial Chassis
| Native Resolution: | 800x600/1024x768 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10℃~60℃ |
| Touch Interface: | USB |
8" rugged tablet waterproof IP65 Android windows industrial tablet
| Inch: | 8 |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 1280 |
| Dimension: | 227.7 X 150.8 X 24.7mm |

