All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 industrial lcd touch screen monitor ] match 285 Products.
8.4'' Rugged Stainless Steel LCD Waterproof IP66 Touch Screen Monitor 800×600 SVGA
| View Angels: | 70/70/60/60 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
21.5 Inch Industrial LCD Monitor Anti Glare Capacitive Multi Touch Screen
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Surface Treatment: | AG, Anti-Glare, Anti-reflective Optional |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
Industrial Lcd Screen Touch Monitor 17 Inch DC9-36V Input For Automation
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 350nnits, 1000nits, 1500nits Optional |
| I/O: | VGA, DVI, HDMI Inputs, USB Port, DC 9-36V Input |
Touch Screen Industrial Monitor 24 Inch LCD 1920x1080 For CNC Machine
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel With OSD Menu |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 350nnits, 1000nits, 1500nits Optional |
| I/O: | VGA, DVI, HDMI Inputs, USB Port, DC 9-36V Input |
350nits Flat Panel LCD Monitor Industrial Touch Screen 10 Inch For Robotics
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits Optional |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC12V Input |
Flush / Rear Mount Industrial Touch Screen Monitor HMI Interface 17"
| Native Resolution: | 1280 X 1024 |
|---|---|
| Bright: | 250 Nits |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
27" 400cd/m2 14.4w/m Touch Screen LCD Monitor For Slot Casino
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 27" |
Small Lcd Computer Monitor 6.5" Touch Screen VGA Input 640x480
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 500cd/㎡ |
| I/O: | VGA, HDMI Inputs, USB Port, DC Input |
IP65 Flat Touch Screen Monitor , 8" Pcap Capacitive Multi Touch Screen Monitor
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
FHD Capacitive Pcap Industrial Touch Screen Monitor Widescreen 15.6" USB/RS232 Port
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Active Area: | 246.0(H) X 184.5(V) Mm |
| Resolution: | 1920X1080 Or 1366x768 |

