All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ ip65 rated outdoor lcd display ] match 63 Products.
65" rugged lcd display outdoor usage full IP65 waterproof dustproof adverting player
| Housing Material: | Steel Chassis With Outdoor Anti-rust Painting |
|---|---|
| Operating Temperature: | -25~55℃(-45~55℃ Optional) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
55" 4K Ultra Slim LCD Display TNI Panel IP65 Outdoor All Weatherproof Media Player Digital Signage
| Resolution: | 1920*1080/ 4K Optional |
|---|---|
| Packaging Details: | 1-2pcs/CTN, Safe, Firm |
| Delivery Time: | 20 Business Days |
65 Inch Wall Mounted LCD Display Full IP65 Outdoor All Weatherproof
| Resolution: | 1920*1080/ 4K Optional |
|---|---|
| Packaging Details: | 1-2pcs/CTN, Safe, Firm |
| Delivery Time: | 20 Business Days |
Commercial Outdoor LCD Display 65" Full Waterproof Wall Mounted Digital Signage Display
| Operating Temperature: | -20~55°C(Fan-Cooling); -40~55°C (Air Condition Built-in) |
|---|---|
| 24/7/365 Use: | Supported |
| View Angels: | 89/89/89/89 |
19" Fanless Panel PC IP65 Rated Aluminum Housing RS232 RS422 RS485 5G Supported
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing |
|---|---|
| Communication: | 4G, 5G, WIFI, BT |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
32"full outdoor wall mounted all weatherproof digital signage touch screen sunlight readable LCD TV digital display
| Housing Material: | Steel Chassis With Outdoor Anti-rust Painting |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
High Brightness Sunlight Readable LCD Monitor 16/9 Aspect Ratio Anti Vibration LCD Monitor
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Active Area: | 344.16(H) X 193.59(V)mm |
| Response Time: | 30ms |
43'' Outdoor LCD Display IP65-Rated Water Proof Full Outdoor Display 4000 Nits Slim Robust Design
| Application: | Outdoor Advertising Display,store |
|---|---|
| Style: | Wall Mounting |
| Logo: | Customization |
TFT LCD Full Outdoor Digital Signage 1100W Power Consumption
| Response Time: | 8 Ms |
|---|---|
| Power Consumption: | 1100W |
| Speakers: | Yes |
12.1" 1500nits high bright outdoor robust stainless steel full IP66/IP67 waterproof touch Panel PC computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |

