All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
High Brightness Optional Industrial All In One PC Integrated Intel Android Processor
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(W) X 158.4(H)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |
IP67 Waterproof 21.5 Inch Durable Rugged Industrial PC Pure Flat Bezel
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
High Definition Panel Mount Touch Screen Monitor IP65 Front For Koisk
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
12.1 Inch PCAP/PCT Touch Panel Computer Windows 7/10 PC With Thermal Printer And Proximity Reader
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB |
| Storage: | 64G SSD |
Touch Screen Display Kiosk Built-in Camera RFID Card Reader SIM Slot QR Scanner WIFI Thermal Printer
| Resolution: | 1024*600 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | ITD07PPCT5X*1-RFID/NFC |
| Brightness: | 500 Cd/m2 |
High Resolution Capacitive Industrial Touch Screen Monitor 19'' IP65 Front Panel
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Low Power Industrial Touch Screen Monitor 300nits With 1920×1080 Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Zero Bezel Industrial Touch Screen Monitor , High Definition 55 Inch Lcd Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
IP65 Waterproof Touch Screen Monitor , 17 Panel Mount Monitor Steel Chassis
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
HMI PCAP/PCT Touch Monitor PC All In One 15 Inch Intel J1900 With Round Corners
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |

