All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
55" 4K Ultra Slim LCD Display TNI Panel IP65 Outdoor All Weatherproof Media Player Digital Signage
| Resolution: | 1920*1080/ 4K Optional |
|---|---|
| Packaging Details: | 1-2pcs/CTN, Safe, Firm |
| Delivery Time: | 20 Business Days |
55 Inch Industrial Capacitive USB Touch Screen Open Frame Touch Monitor For Interactive Touch Screen Kiosk
| Model: | ITD55OFT5K1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front |
| Resolution: | 1920x1080/4K |
32"full outdoor wall mounted all weatherproof digital signage touch screen sunlight readable LCD TV digital display
| Housing Material: | Steel Chassis With Outdoor Anti-rust Painting |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
Industrial Touch Screen Display Monitor / 65 Inch Lcd Monitor With Toughened Glass Front
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
10.1'' LCD Touch Screen Kits TFT-LCD Pcap Multi Touch Screen With USB Interface
| Screen Diagonal (Inch): | 10.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 216.96(W)X135.6(H) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
15'' PCAP Arm-Mounted Operation LCD Panel PC All In One Fanless
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Full HD Industrial Computer Monitor / Energy Saving IP65 Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
PCAP Industrial Touch Screen Monitor / Smallest Lcd Monitor For Computer
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Black Shell Industrial Touch Screen Monitor Low Power For Koisk , 250nits Brightness
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Wall Mounted Industrial Touch Screen Monitor 55" Flat Panel Aluminum Alloy Housing
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Resolution: | 1920X1080 FHD |

