All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
42in 400nits 3840x2160 All In One Pc 4K Panel Computer With OPS
| Native Resolution: | 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
15" Rugged Industrial Grade Lcd Monitors , Panel Mount Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Industrial Lcd Panel |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Efficiency IP65 Industrial Panel Mount Monitor 10.1'' Wide Viewing Angles
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Flat Panel High Resolution LCD Monitor Indoor / Outdoor For Advertising
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
17 Inch Panel Mount Touch Screen PC LCD Monitor Anti Shock Control Knob On Front Panel
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1280 X 1024 |
High Definition Industrial Panel Mount Monitor / Rugged Lcd Monitor Capacitive Touchscreen
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Panel Mount Lcd Monitor |
Widescreen 17.3" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor Industrial Panel IP65 Ultra Slim
| Cut-Out Dimensions: | 276.5×191.7mm |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
43" Flat Panel Mount Touch Screen PC Android VESA Mount Built In RIFD NFC Fingerprint
| CPU: | RK3368 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 43" |
| Brightness: | 400 Nits |
7" panel PC NFC RFID card reader QR code 2D scanner embedded industrial panel PC pcap touch screen
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
24 Inch Industrial Panel Mount Monitor Touch Screen With VGA / HDMI / DVI Input
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

