All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 425 Products.
11.6" Pcap Industrie PC Touchscreen Ip65 X86 Based Anti - Vibration 400 Nits
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
|---|---|
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
Heavy Duty Rugged Industrial PC Stainless Steel 27" Computer Intel J1900 8G RAM 120G SSD
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
10 Inch 350nits PCAP Android Touch Tablet Pc With RFID NFC
| CPU: | RK3288, RK3399, RK3368 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |
Industrial Touch Monitor Wide Screen , High Resolution Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Industrial Touch Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Full HD 1920*1080P Industrial Touch Screen Monitor 13.3 '' 300cd/M² Brightness
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
|---|---|
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
15.6" 16/9 Aspect Ratio Industrial Touch Screen Computer With Improved Power Efficiency
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
7 Inch Waterproof Touch Screen Computer Monitor PCAP Auto Dimming 1000 Nits WIFI BT
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
Embedded Touch Rugged All In One PC IP66 Waterproof Outdoor 10.1'' Android 6.0 Light Sensor
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
Embedded Mounting 17inch Pc Panel Touch Screen Die Casting For Automation
| Native Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits/1500nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5/i7 4th~11th Gen. |
13.3" 1000nits Outdoor Waterproof Android Pc 15W Capacitive Touch SCADA
| CPU: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 13.3" |
| Graphics: | Supports Max. 4K Resolution |

