All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 425 Products.
High Bright Rugged Panel PC VESA Mount Full IP66 With 10-90% Humidity
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
IP65 front zero bezel 15" pcap touch panel PC with multi 10 touch points
| Size: | 15" |
|---|---|
| Active Area: | 304.128(H)X228.096(V) Mm |
| Resolution: | 1024X768 |
Stainless Steel Rugged Panel PC Touchscreen IP65 / IP66 10.4 Inch Size
| Size: | 10.4 Inch |
|---|---|
| ARM Android: | RK3288(RK3368 Optional) |
| Windows: | X86 Windows Based |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
High Resolution Multi Touch Panel PC , Industrial All In One PC 12.1” 33.9W Power
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V)mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
High Precision 15.6 Touch Panel PC 20.25W Zero Bezel 10%-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Professional 17" Touch Panel PC 250 Nits With Aluminum Bezel Flat Surface
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
15" passive cooling chassis durable resistive touch panel PC Intel i3/i5/i7 PoE RS485
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
Kiosk Engineering Industrial Touch Screen PC , Industrial Panel PC 19 Inch
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 376.3(H)×301.1(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 19" |
64G Wall Mounted Flat Touch Panel PC All In One With RFID And Camera
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |

