All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
24 inch bezel free touch panel PC industrial computer
| Model Name: | ITD24PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 24” |
PCAP Touch Panel PC 15 Inch Computer Intel I3/I5/I7 With RFID Reader / Face Recognition
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Industrial Chassis Touch Panel PC 12.1" / IP65 Touch Screen PC FCC RoHS Standard
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
10.4'' PCAP Touch Panel PC , Rugged Industrial All In One PC DC 12V Touchscreen Interface
| Inch: | 10.4 |
|---|---|
| CPU: | Intel Celeron J1900 ,Intel Core I3/i5 |
| Memory: | 2GB(Max. 16GB) |
27" all in one touch PC metal frame flat bezel pcap touch
| Model Name: | ITD27PPCG1K** |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,ARM Android |
| Screen Diagona: | 27" |
Industrial Touch Screen Computer Android OS Windows Panel PC DC 12V
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 152.4(H)×91.44(V) Mm |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
8.4" All In One Touch Panel PC VESA / Wall Mount 50000 Hours Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 170.4(H)×127.8(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
Indoor / Outdoor Panel PC Touchscreen 15” 30 Watt With 10-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 304.13(H)×228.10(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 15" |
All Steel Construction Touch Panel PC IP65 65" With Industrial Chassis
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 1428.48(H)×803.52(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 65" |
Industrial PCAP HMI Touch Panel PC Computer 32" WIFI Intel I5 7200U 2.5GHz AC110-240V
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 698.4(H)×392.9(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 32" |

