All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
Full HD 1920X1080 Touch Panel PC / Computer With Resistive Pcap IR Touchscreen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
Full HD Industrial Panel PC Touch Screen 1920×1080 Panel Mount Housing Type
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 293.76(H)×165.24(V) Mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
17" Industrial Touch Panel PC DC 12V 1280x1024 With Rugged Steel Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 17" |
43" VESA Mounted Multi Touch Panel PC , Industrial Panel PC Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 941.184(H)×529.416(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 43" |
10.1inch Vehicle use PCAP Freescale Linux Touch Panel PC CAN BUS 4G WIFI GPS DC110V optional
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |
Widescreen 10.1" Touch Panel PC All In One Intel X86 Windows Android
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
8” PCAP Flat Panel Touch Panel PC All In One Touch Industrial Computer 300 Nits
| Model Name: | ITD08PPCT5K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
32" Multi Touch Panel PC Full HD HMI Comfort Panel PC With NFC RFID Reader
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Brightness: | 400 Nits |
| Viewing Angle(Typical): | 178(H)/178(V) |
Android Touch Panel PC Zero - Bezel True Flat 15.6" NFC/RFID Reader For Smart Access Control
| Model Name: | ITD156PPCT5KE1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Resolution: | Full HD 1920X1080 |
7" Industrial Resistive Touch Panel PC Freescale Cortex I.MX6 CAN BUS 4G WIFI GPS SIM TF Card Slot DC9-36V for vehicle
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |

