All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 430 Products.
Multi Interactive Touch Panel PC Panel Mounted All In One Aspect Ratio 16/9
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
Stainless Steel Touch Panel Pc 10.4" RFID Card Reader Scanner Print Kiosk 300 Nits
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 800x600/1024x768 |
Industrial HMI 10 Inch PoE Panel Mount Touch Screen Pc
| CPU: | Intel J3160 |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 1280x800 |
Full IP67 Rugged Panel PC PCAP Multi Touch Android PC RK3288 2G RAM 8G Flash With Camera
| View Angels: | 80/80/60/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
Full HD IP66 Stainless Steel Panel PC 10.1" - 24" Resistive / PCAP Touch High Brightness
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
15" Robust flat bezel PCAP touch panel mounted PC IP65 front, embedded mount, 10 touch points, anti-vandalism,
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
All In One Touch Panel PC 9 - 36V Voltage Power Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Voltage Power: | 9-36V |
| Ruggedized Levels: | NEMA 12, NEMA 4, IP52, IP54, IP65 Ratings For Front Panel |
13.3 inch touch panel PC zero bezel true front IP65 on the front panel
| Model Name: | ITD13PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 15" |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
Professional Industrial Rugged Panel PC With LED Backlight , CE FCC Standard
| Size: | 12.1 Inch |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 248(H) X 186(V)mm |
| 24/7/365 Use: | Supported |

