All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
Waterproof Rugged Panel PC 250 Nits 1280x1024 Resolution With Stainless Steel Housing
| Memory: | 2GB To 8GB Optional |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.920(H) X 270.336(V) Mm |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
55” Zero-Bezel PCAP Touch Panel PC multi 10 touch points with true flat surface
| Screen Diagonal: | 55" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 1213.6(H) ×684.4(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
15"XGA industrial touchscreen LCD panel mount panel PC computer IP65 Front
| Housing Material: | Rugged Aluminum Front Bezel, Steel Back Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel Mount With Clamps |
42” bezel free capacitive Touch Panel PC industrial computer
| Screen Diagonal: | 43" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 930.24(H) ×523.26(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
19" AIO industrial computer true flat surface pcap touch PC
| Model Name: | ITD19PPCG1K** |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,ARM Android |
| Screen Diagona: | 19" |
Fanless MarineTouch Panel PC Industrial 11.6 Inch 0-100% Brightness Control
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
21.5 Inch Durable Rugged Panel PC Dustproof With 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
true flat touch panel PC capacitive touchscreen industrial 17" all in one PC
| Model Name: | ITD17PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 17" |
zero bezel true flat surface 8" industrial touch panel PC
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

