All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
Industrial Touchscreen Interactive Panel PCs / LCD Steel Housing PCAP 17 Inch
| CPU: | Intel® Celeron J1900 2.0GHz Processor |
|---|---|
| Color: | 16.7M |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |
12.1'' Embedded Industrial LCD Rugged HD All In One Fanless Touch Panel PC J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Steel Housing Panel Mounted Industrial High Bright Grade Touch Panel PC 7 Inch
| CPU: | Intel® Celeron J1900 2.0GHz Processor |
|---|---|
| Color: | 16.7M |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |
15'' Embedded LCD Rugged HD All In One Fanless Resistive Panel Pc Touchscreen J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Waterproof PCAP 1024x600 Android Touch Tablet 7 Inch RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 7" |
ip65 panel pc 21.5 inch stainless steel 304 for food industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" 250nits, 1000nits 1500nits Optional |
Marine Grade Rugged Panel PC 15'' Full IP65 Waterproof Outdoor Sunlight Readable
| TFT Panel: | 15 Inch 1024*768 1000nits Or 1500nits |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
Computer Windows Linux Rugged Panel PC IP65 IP67 Waterproof Touch Screen High Brightness
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
12.1 Inch XGA 1500nits Android Touch Screen Pc Outdoor Full IP67 40W
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
Waterproof Industrial Rugged Panel PC Open Platform RFID 125KHz J1900 Quad Core Processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |

