All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
2G RAM 16G 8inch Flash POE Android Panel PC RK3288 RK3399
| Native Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
SS PCAP Touch Panel PC Windows 11 TPM 2.0 15.6" Full IP67
| CPU: | Intel I3-8145U |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
15" HMI Panel PC NEMA 4/ IP65 Front X86 Fanless GPIO Industrial Touch Panel Computer
| CPU: | Intel Celeron J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Chipset: | Intel Bay Trail SoC |
| Active Area: | 304.128(H)×228.096(V) |
Zero Bezel 45W SS Touch Panel PC 1280X1024 Rugged All In One Pc
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
Fully Sealed SS Rugged Panel PC 17 Inch IP66 Waterproof Explosion Proof Monitor
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
21.5" SS316 Android Touch Panel PC Full IP66 IP67 RS232
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
15W 19" 250cd/m2 Rugged Panel PC RK3399 Stainless Steel Panel PC
| CPU: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 19" |
| Graphics: | Supports Max. 4K Resolution |
J1900 CPU Waterproof Panel PC 15.6 Inch Industrie PC Touchscreen IP65
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
55 Inch Waterproof Panel PC IP65 With Touchscreen / CPU / SSD Optional
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| 24/7/365 Use: | Supported |
High Resolution 800x600 Waterproof Panel PC Industrial IP65 Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |

