All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 428 Products.
1000nits 316L Stainless Steel Panel PC Android Windows Based 15.6in
| CPU: | ARM Based RK3288, RK3399; X86 Based Intel J1900, I3/i5/i7 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 15.6" |
| Brightness: | 300nits, 1000nits Optional |
Fanless Rugged Panel PC 15 inch Fully Sealed Touch Computer
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
DC12V 19in Industrial Android Panel PC Fully Enclosed Dustproof SATA
| Input Voltage: | DC12V 2.0 |
|---|---|
| Operation/Power Saving: | 30-50W |
| Mounting: | VESA Mount |
Aluminum Alloy Industrial Panel PC IP68 IP69K Full Waterproof Dustproof
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
18.5" Industrial Rugged Panel PC Stainless Steel J6412 Elkhart Lake
| CPU: | Intel J6412 Elkhart Lake, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 18.5" |
15.6" Rugged Stainless Steel Industrial Panel PC For Outdoor Use
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
10.1'' Waterproof Panel PC 1000nits High Brightness All In One IP65 Touch Screen PC
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Stainless Steel 316L Rugged Panel PC IP67 Rated M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 23.8", 24" |
High Reliability IP65 Waterproof Panel PC Industrial 7 Inch Panel Mounted Touch Screen PC
| Color: | Black Or Silver |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
TFT Display Waterproof Panel PC High Definition 17 Inch IP65 Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis,aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting,panel Mount |
| MTBF: | 50000Hours |

