All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 425 Products.
QR Reader 12.1 Inch Lcd Panel Pc 1000nits Waterproof Touch Computer
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
10.4 Inch Rugged Full IP67 NEMA 4x Marine Panel PC 1024x768
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
15in Linux PoE Android Panel PC Waterproof Touchscreen Computer RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing, Stainless Optionaal |
| Screen Diagonal: | 15" |
Fanless Industrial Touch Panel PC Dimming Control 0-100% For Marine Maritime
| Native Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits, 1500nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5/i7 4th~11th Gen. |
Aluminum Alloy Pure Flat Bezel IP65 Front Resistive Pcap Touch Industrial PC Panel Mounted PC
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits,1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
Slim Mini Touch Panel PC 10.4" Industrial All In One Wide Voltage Power Supply
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |
6.5 Inch Waterproof Panel PC Industrial IP65 Capacitive Touch Screen For HMI
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
1000nits Waterproof Panel PC Industrial 9.7 Inch IP65 Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
19 Inches Waterproof Panel PC Wide Screen Open Frame Industrie PC Touchscreen IP65
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
|---|---|
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
| Brightness: | 1000nits |
1280*1024 Waterproof Panel PC Industrial IP65 50000 Hours Long Lifetime
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| NAME: | Industrial IP65 Waterproof Panel PC |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |

