All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 425 Products.
Industrial Resistive Capacitive HMI Touch Panel PC Button Integrated
| CPU: | Intel Celeron, Core |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Casing |
| Screen Diagonal: | 15" |
HMI PCAP Touch Industrial Panel PC Touch Screen 17" With NFC RFID IC Card Readers
| Model Name: | ITD17PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1280X1024 |
| Active Area: | 337.92(W) × 270.336(H)mm |
9.7" Android Flat Panel PC PCAP Touch Screen RK3399 Octa Core Open Frame
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | RK3288, RK3399 Android 9/10/11 |
15.6'' Flat Touch Android Panel PC High Brightness With NFC/RFID PCAP VESA
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
19-21.5'' Flat Touch Android Panel PC High Brightness With NFC/RFID PCAP VESA
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
15 Inch 50W 1024X768 SS316L Rugged Panel PC For Food Industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Up To 10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 15" |
Panel Mount All In One Panel PC IP65 Touch Screen Waterproof Panel PC Energy Saving
| Housing Material: | Steel Chassis,aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| MTBF: | 50000Hours |
Full Waterproof IP66 Panel PC 15" VESA Mount 1500nits LED Backlight
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
21.5" Sun Viewable FHD IP66 Panel PC Weatherproof Stainless Steel Robust Touch Panel PC
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| NAME: | IP66 Panel PC |
| Housing Type: | VESA Mount |
10 Inch 1280X800 SUS316L Android Panel Pc NEMA4x For Beverage Industry
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |

