All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 425 Products.
17.3inch Rugged IP66 IP65 Panel PC Industrial Grade LCD Monitor
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
1000nits Brightness IP65 Panel PC Touchscreen Sunlight Readable Panel PC
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel Mount, VESA Mounting |
350nits 1000nits 1500nits Touch Screen Panel PC For Marine Offshore
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 27" |
21.5 Inch 250nits Android Touch Pc 4G WIFI PCAP Touch For Medical
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
CE FCC RoHS Rugged IP66 IP65 Panel PC High Brightness 1000cd/㎡
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Brightness/ Contrast: | 1000cd/㎡/1400:1 |
| Compliance: | CE, FCC, RoHS |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
21.5" IP65 Panel PC Display And Wide Operating Temp Stainless Steel Waterproof AIO
| Packaging Details: | foam,master carton |
|---|---|
| Delivery Time: | a month |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
7 Inch IP65 Panel PC Chassis Mount / VESA Mounting Resistive Touch Screen Standard
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
PCAP Resistive Rugged Panel PC USB RS232 300nits Stainless Steel
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Capacitive |
Embedded Touch Screen Panel PC 19'' Intel Core I5-7200U 2.5GHz TFT LCD Industrial PC
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |

