All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 425 Products.
Panel Mount DC12V HMI 21.5inch Widescreen TFT LCD Touch Display Rugged Panel PC
| Material: | Metal Aluminum |
|---|---|
| Brightness: | 250cd/m2 |
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,Android |
300 Nits 800x600 PCAP Flat Bezel 12.1" Touch Panel PC
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 800 X 600 (1024 X 768 Optional) |
350nits Android 7.1 Industrial Panel Pc 15.6 Inch PCAP Touch Screen
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Aluminum Back Casing |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
LPCM RK3288 Industrial Panel Pc 13.3 Inch FHD Touch Screen
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame, Steel Back Chassis |
| Screen Diagonal: | 13.3" |
10.4" Industrial HMI Touch Panel PC Fanless Operation IP65 Front GPIO
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |
Medical 15.6" Touch Panel PC HMI PoE For Healthcare Facilities Access Control
| Native Resolution: | 1920×1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900 Quad Core, Intel I3/i5/i7 |
12.1 Inch Industrial HMI Touch Panel PC Capacitive Resistive Touchscreen All In One
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |
Rugged IP65 IP66 Industrial LCD Monitor PC Touch Screen Panel Module
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
RK3399 Open Frame Panel PC Android 11 With GPS 4G Module Bluetooth
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
LPCM 23.8" Industrial Touch Panel Pc Android 7.1 For Commercial
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 23.8" |

