All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ pcap touch ip65 panel pc ] match 425 Products.
capacitive touch screen bezel free 32" all in one PC with camera for photo booth
| Model Name: | ITD32PPCG1K** |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,ARM Android |
| Screen Diagona: | 32" |
Professional 15'' IP65 Touch Screen PC Chassis / VESA Mounting Housing Type
| Housing Material: | Steel Chassis,aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting,panel Mount |
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Flat Surace Panel Mount Touch Screen PC 21.5 Inch 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| 24/7/365 Use: | Supported |
10.1" cheap price smart design zero bezel industrial PC with pcap touchscreen
| Screen Diagonal: | 10.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1280×800 |
32" Industrie PC Touchscreen Ip65 Touch Panel Computer With LED Backlight
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 698.4(H)×392.9(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 32" |
1920X1080 All In One Industrie PC Touch Display 55" With IP65 Front Panel
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 1209.6(H)×680.4(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 55" |
19 Inch Industrial Touch Screen Monitor Display High Resolution LCD Monitor With IP65 Front
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
1920×1080 Industrial Touch Screen Computer Flat Bezel 300 Nits Brightness
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
|---|---|
| Touchscreen: | Resistive, PCAP |
| Power Input: | DC 12V |
DC 12V 1024×768 All In One Industrie PC Touch Rugged Metal Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 210.4(H)×157.8(V)mm |
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |

