All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged embedded industrial pc ] match 123 Products.
Rugged Embedded Industrial PC LED Touch Monitor Solutions Box
| Processor: | Onboard Intel® 7th I5/i7-HQ CPU |
|---|---|
| System Memory: | DDR4 SODIMM X2,up To 32GB |
| Ethernet: | 4×Gbe SODIMM×2, Up TO 32GB |
ITD IP67 Embedded Industrial PC Rugged LED Touch Monitor Solutions
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm, suitable for international shipping |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| Supply Ability: | 10000 PCS Per Month |
2xIntel I225V 2.5G Embedded Industrial PC Support 5G Display Solutions
| Processor: | Intel Atom J4125/J6412 Intel 8/10/11th Core I3/i5/i7 CPU |
|---|---|
| System Memory: | J4125/J6412: DDR4 SODIMM X1 8/10/11th: DDR4 SOIMM X2 |
| Ethernet: | 2 X 2.5Gbe RJ45 Intel I225V (4*2.5G Optional |
DC12V Embedded Industrial PC Industrial Waterproof Mini PC Box
| Box Structure: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900//J4125/J6412/i3,i5,i7/Android |
| Default Waterproof I/O: | 2×USB, 1×RJ45, 1×DC12V, 1×COM More USB/COM Ports, HDMI Output, Audio, Etc. Optional |
Intel I3 I5 I7 Rugged Embedded Industrial PC With 6 USB 2 COM 2 LAN Ports
| Color: | Black |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
PCAP 1280x800 Rugged Touch Screen Pc MIL-STD-810G With Barcode Scanner
| Native Resolution: | 1280x800 1920*1200 Optional |
|---|---|
| Brightness: | 450nits, Sunlight Readable Optional |
| Processor: | Intel Cherry-Trail Z8350 Quad Core |
High Precision Embedded Industrial PC / Fanless Embedded Computer 2GB
| CPU: | Intel Bay Trail-M J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| Audio: | MIC-IN, LINE-OUT |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
Industrial Grade Fanless Embedded Industrial PC Max 9 USB 8 COM Ports
| CPU: | Intel Bay Trail-M J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| Audio: | MIC-IN, LINE-OUT |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
Industrial Embedded Industrial PC Mini Box J1900 With RS485 Port
| CPU: | Intel Bay Trail-M J1900 Quad-Core 2.0GHz |
|---|---|
| Audio: | MIC-IN, LINE-OUT |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
7'' Embedded Industrial LCD Monitor Rugged HD All In One Fanless Touchscreen PCs PCAP
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

