All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged industrial lcd monitor ] match 228 Products.
High Bright Sunlight Readable LCD Monitor True Flat Bezel Panel Mounted 15" Size
| Bluetooth: | Optional |
|---|---|
| Size: | 15 Inch |
| Active Area: | 304.12(H)x 228.09(V |
27" 400cd/m2 14.4w/m Touch Screen LCD Monitor For Slot Casino
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 27" |
1024x768 12.1 Inch Open Frame Lcd Monitor FCC VGA For All Kiosks
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits, 1500nits Optional |
| Touch Panel: | Capacitive, Resistive Touch, IR Touch, SAW |
RS232 17.3" Open Frame LCD Monitor FHD Tft 1920x1080 SAW PCAP
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits, Optional |
| Touch Panel: | PCAP, Resistive Touch, IR Touch |
Vandal Proof High Resolution LCD Monitor Display Weather Resistant Metal Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
IP66 Rugged Stainless Steel Sunlight Readable LCD Monitor Complete Custom Design
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Power Input: | DC12V |
10.1'' Flush Mount PCAP Touch Industrial LCD Touch Screen Monitor Panel Computers Display
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
PCAP Touch Screen Rugged Industrial PC VESA Mount With 10%-90% Humidity
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
2000nits 2560x1440 Open Frame LCD Monitor VESA 1080p 2K 4K Optional
| Native Resolution: | 1920x1080, 2560x1440 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500~2000nits, Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch, SAW |
USB Powered 10.4'' Industrial LCD Touch Screen Monitor durable TFT LCD display
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |

